Dieta wegańska w formie cateringu dietetycznego

Dieta wegańska w formie cateringu dietetycznego

​Jeżeli jesteśmy weganami, to należymy do małego grona osób mających wyjątkową świadomość znaczenia najwyższej jakości potraw w życiu. Chęć zrzucenia zbędnych kilogramów i osiągnięcia wymarzonego celu, a przy okazji wykluczenia z menu produktów pochodzenia zwierzęcego, powinny nas poprowadzić do diety wegańskiej.

Czym jest dieta wegańska?

Weganizm stanowi jedną spośród odmian wegetarianizmu, która zakłada zupełne wykluczanie mięsa, jak i produktów pochodzenia zwierzęcego. Z wegańskiej diety korzystają głównie osoby, które dbają o ekologię, ale również o zdrowy styl życia. Sprawdza się także w przypadku osób, które pragną zrzucić nadprogramowe kilogramy. Pomaga również w zwalczaniu wielu schorzeń, a tym bardziej tych cywilizacyjnych, które są coraz większym problemem. Trzeba mieć jednakże na uwadze fakt, że nie dla każdej osoby taka dieta będzie sprzyjająca.

Dieta ta zakłada wyłącznie spożywanie produktów o pochodzeniu roślinnym. Niemniej jednak odrzucając mięsne produkty i pochodzenia odzwierzęcego, trzeba zastępować je właściwymi odpowiednikami, żeby nie przyczyniać się do niedoborów w diecie. Najważniejsze produkty znajdujące się w piramidzie każdego spośród wegan, to chociażby warzywa i owoce, zboża, jak również rośliny strączkowe, grzyby, orzechy i rośliny oleiste (pestki dyni, sezam, siemię lniane). Mleko może zostać zastąpione roślinnymi napojami, zaś spośród serów możemy spożywać tofu, czyli twarogowy ser, który otrzymuje się z sojowego mleka. W przypadku diety wegańskiej winno ograniczać się do zupełnego minimum spożycie herbaty, kawy, miodu i cukru. Ważne jest także to, w jaki sposób przygotowuje się dane dania. Najlepiej jest jeść surowe produkty, gdyż nie tracą one swoich minerałów i witamin.

Catering wegański

Bez względu na to, czy kierujemy się przesłankami etycznymi czy tylko smakowymi warto abyśmy rozpoczęli przygodę ze zmianą stylu jedzenia, począwszy od zdrowego cateringu. Catering zapewni nam zróżnicowaną i zbilansowaną dietę, która będzie powieść się na świeżych produktach. Ponadto całość dostarczona będzie każdego poranka pod nasze drzwi w podpisanych, osobnych pudełkach. Zobacz oferty cateringu dietetycznego wegańskiego na: https://cateromarket.pl/diety/dieta-weganska-catering.

Indywidualnie dobrany jadłospis

Jeśli będziemy już pewni, iż stan naszego zdrowia pozwala na wykonanie eksperymentów co do nowej diety warto, abyśmy rozeznali się w tematyce i zapoznali się z przepisami wegańskimi. Dzięki temu zyskamy świadomość tego, co na nas czeka i nie będziemy tak bardzo zaskoczeni, jeśli chodzi o pierwsze zmiany. Właściwe nastawienie i odpowiednia motywacja to spora część naszego sukcesu. Warto korzystać ze sprawdzonych cateringów. W poszukiwaniu tego odpowiedniego dla nas zajrzyjmy na stronę cateomarket.pl, gdzie wystarczy wpisanie swoich preferencji co do diety, a system samodzielnie ją dla nas przygotuje. Warto zaznaczyć, których produktów spożywczych nie będziemy w stanie zjeść. Unikniemy wówczas sytuacji, w której nie będziemy umieli zmusić się do danego posiłku, a przez to zanurzymy prawidłowy bilans składników i kalorii wyliczonych na konkretny dzień.

Jeśli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, miejmy na uwadze iż tygodniowo powinno nam ubywać ok. 1 kilograma. Niewątpliwie ważne jest także to, jaka jest nasza wyjściowa waga i w tym przypadku dietetyk powinien poinformować nas odnośnie szczegółów. Istotne jest jednakże to, żeby pamiętać, iż najbardziej istotne jest zachowanie zdrowia, nie zaś odpowiednio szczupła figura na wakacjach. Nie chcemy przecież, żeby spotkał nas efekt jojo czy tez jakiekolwiek zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Jeśli zaś to etyczne względy wzbudziły w nas chęć zmiany - warto zapoznać się także z ofertą wegańskich ubrań i kosmetyków.